Bize Ulaşın: 0850 333 32 92
Sektörel Eğitimler, Kişisel ve Kurumsal Gelişim Programları, Business School

Eğitim Merkezi

soldout-webbanne

Ankara Kişisel Gelişim Zirvesi (19 Mart 2017)

Ankara "Kişisel Gelişim Zirvesi", yılın en büyük etkinliği 19 Mart 2017 tarihinde MEB Şura Salonu'nda katılımcıları ile buluşuyor. Katılımcılara eğitim sonunda tam 4 Eğitim Sertifikası verilecek Ankara Kişisel Gelişim Zirvesi'nde, TRT Haber Spikeri TİJEN KARAŞ, Psikolog ve Yazar OZANSER UĞURLU, CNN Türk TV Programı Yapımcısı GÜVEN İSLAMOĞLU, ve Karikatürist/Grafi 2000 Kurucusu VAROL YAŞAROĞLU profesyonel eğitim ve sunumlarıyla Yaşamartı sahnesinde. Yılın en büyük Kişisel Gelişim Zirvesi için kontenjanlar dolmadan yerinizi ayırtın, Türkiye'nin en iyileri ile tanışma ve sertifikalı eğitim programı fırsatını kaçırmayın
Eğitimler
- TİJEN KARAŞ (TRT Haber Spikeri/Eğitmen/Master of Ceremony
"Beden Dili & Diksiyon (Uygulamalı)"
Etkili İletişim ve Doğru Konuşma

- OZANSER UĞURLU (Yar. Doç. Dr./Psikolog/Yazar/Eğitmen/TEDx Konuşmacısı)
"Takma Kafanı Her Şeye"
Zihinsel Yeniden Değerlendirme ile Olumsuz Düşüncelerle Başa Çıkma

- GÜVEN İSLAMOĞLU (TV Programı Yapımcısı/Yönetmen)
"Sürdürülebilir Farkındalık"
Bugünden Geleceğe, Farkındalığı Geliştirebilmek için Keşfetmek

- VAROL YAŞAROĞLU (Karikatürist/İlustratör/Grafi2000 Kurucusu)
"Hayal Kurmak & Hikaye Anlatıcılığı"
Hayalleri Gerçeğe Dönüştürmede Yol Arkadaşları

4 PROFESYONEL EĞİTİM, 4 EĞİTİM SERTİFİKASI

  • Kontenjan Sınırlıdır!

Detaylar
KAYIT SİSTEMİ:

- Biletinizi biletix'den alarak etkinliğe direk katılabilirsiniz YA DA;
- Ön Başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
- Yapılan başvurulara sıralamaya göre geri dönülmektedir.
- Yoğun talep nedeniyle yaptığınız başvurudan itibaren bir kaç gün içinde geri dönüş yapılabilir.
- Ön başvuru yapmak eğitime katılabilmenizi garanti etmez.
- Ön başvurudan sonra size gösterilen ödeme yöntemleri ile ödemenizi yaptığınız takdirde kaydınız kesinleşir ve kontenjan dahilinde olursunuz.

Tarih: 19 MART 2017
Yer: MEB ŞURA SALONU
Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü Beşevler/Ankara

Giriş Kayıt Başlangıç: 09:15
Eğitim Saatleri: 10:00 - 17:30

Katılım Bedeli: 60TL
(Başka bir ücret ödemenize gerek yoktur)


*Kredi kartı ile ödeme imkanı
*Kontenjan Sınırlıdır
*Eğitime Herkes Katılabilir...
İçerik
"Beden Dili & Diksiyon (Uygulamalı)"
-Etkili İletişim ve Doğru Konuşma
- TİJEN KARAŞ (TRT Haber Spikeri/Eğitmen/Master of Ceremony)


Diksiyon , Beden Dili, Artikülasyon ve Fonetik(Uygulamalı)
*Eğlenceli Nefes ve Diksiyon Egzersizleri Yapılacaktır.
- Diksiyon
- Doğru Konuşma
- Fonetik
- Nefes Teknikleri

Diksiyonu söyle tanımlayabiliriz: söz söylerken, duygu ve düşünceleri doğru, üslubuna uygun olarak anlatmak için sesin uyumunu, söylenişini, sözcük hecelerinin uzunluğu, kısalığı ve vurguları bakımından doğruluğu; jesti, mimiği, takınılacak tavırları yerinde ve güzel kullanma sanatıdır.
Doğru bir diksiyon için gerekli iki temel koşul vardır. Birincisi: ses aletini doğru kullanmak. Yani konuşma için yeteri kadar havayı ses yollarını kasmadan içeri almak, gereğinden fazla durak kullanmamak, durakları doğru yerde gerektiği gibi kullanmak ve sesi duyulur ve net bir hale getirmek.

İkincisi: söz söylerken konuştuğumuz dili düzgün ve doğru söylemek için düzeltmeye çalışmak ve mimiği, jesti,tavrı yardımcı olarak kullanmak.

"Takma Kafanı Her Şeye"
-Zihinsel Yeniden Değerlendirme ile Olumsuz Düşüncelerle Başa Çıkma

- OZANSER UĞURLU (Yar. Doç. Dr./Psikolog/Yazar/Eğitmen/TEDx Konuşmacısı)


Günlük hayat devam ederken karşılaştığımız deneyimler veya tercihlerden oluşturduğumuz hayat tutumumuzun arka planı bazen çok karmaşıklaşabilir. Düşünceler, algılama kabiliyetimizi iyi yönde olabildiği gibi tam aksi yönde de etkilemektedir. Olumsuz bir düşünce; kötü duygular uyandırıp enerjimizi tüketmeye başlar ve bu da ilişkilerimize işimize kısacası hayatımıza yansır ki olumsuz düşünceye alışmak, olumsuz düşünce sistemine girmek çok kolaydır.(Çıkmakta aksine zordur.) Çoğu insan günümüzde olumsuz düşüncenin esiri olduğunun farkında bile değildir ve olumsuzluk adayı her düşünce zihinde desteklenir. Bu döngüde yer almamak için farkındalık düzeyimizi artırmalı ve olumlu düşünce sistemini tercih etmeliyiz. Düşünce kalıpları ve düştüğümüz hatalardan bir kere bile kurtulmak olumlu düşünmenin iyi hissettirici gücünü, performansımızın artışını ve ilişkilerimizdeki olumlu yansımaların kapısını açacaktır. Kafamızı sürekli bir şeylere takmamayı öğrenebilirsek, olumsuzluğun haset dünyasına girmemeyi tercih edebileceğimizi bilirsek daha iyi bir psikoloji ve daha sağlıklı bedenin ilk adımını atabiliriz.
"Sürdürülebilir Farkındalık"
Bugünden Geleceğe, Farkındalığı Geliştirebilmek için Keşfetmek
- GÜVEN İSLAMOĞLU (TV Programı Yapımcısı/Yönetmen)

- Dünya nereye gidiyor?

- Biz bunun neresindeyiz?

- Bugün geleceği oluşturur

- Tüketim alışkanlıklarımız

- Farkındalığı geliştirebilmek için keşfetmek


- Sürdürülebilirlik:Daimi Olma Yeteneği

"Hayal Kurmak & Hikaye Anlatıcılığı"
Hayalleri Gerçeğe Dönüştürmede Yol Arkadaşları
- VAROL YAŞAROĞLU (Karikatürist/İlustratör/Grafi2000 Kurucusu)

- Kurduğumuz hayallerin sınırı
- ÇOCUKLUK KAHRAMANLARI: Hayalleri gerçeğe dönüştürmede yol arkadaşları.
- YARAMAZLIK YAPMAK: AR-GE’nin doğuşu.
- Hayalleri gerçeğe dönüştürmede “VE” ve “AMA” sözcüklerinin önemi.
- GRAFI2000 ŞIRKETInin, “TEKNOLOJI” ile “MIZAH” dünyasını birleştirerek, hayal ettiği projelerini gerçeğe dönüştürmesi.
- SOSYAL MEDYA kullanımı ve önemi
Eğitmenler
- TİJEN KARAŞ
(TRT Haber Spikeri/Master Of Ceremony)

Türkiye Radyo TelevizyonKurumu’nda (TRT) görev yapmaktadır.Tijen Karaş, 28 Ocak 1975 tarihinde Ankara, Yenimahalle’de üç çocuklu bir ailenin ortanca kızı olarak doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite ile paralel iş hayatına atıldı.Tijen Karaş, üniversite yıllarında TRT Avrasya kanalında yayınlanan bir programı sunarak başladı, bu mesleğe. Sonra Türk Haberler Ajansı’nda ‘Sanat ve Politika’ isimli bir köşe sunarak devam etti.1995’te yayın hayatına başlamış olan ve 2000 yılında şarkıcı Mahsun Kırmızıgül ve Prestij Müzik’in sahibi Hilmi Topaloğlu tarafından satın alınarak adı MMC TV yapılan C TV’geçerek o kanalda kültür sanat ağırlıklı ‘Günce’ isimli programı sunmaya başladı.Tijen Karaş 1998 yılında ise yine C TV’de görev yaptığı günlerde Uğur Dündar’ın daveti ile İstanbul’a Kanal D haber’e gitti. Onun haber kadrosunda görev yaptı, haberciliği öğrendi. 6 ay sonra Kanal D haberden haftasonu ana haberleri sunma teklifi geldiğinde zamana ihtiyacı olduğunu bildirdi ve teklifi kabul etmedi.Daha sonra TRT’de müzik eğlence bölümünde canlı müzik programları sunmaya başladı. Mehmetçikle El Ele, Bayram Özel, Sayısal Gece, Müzik Koridoru, Gençlik ve Yaşam gibi birçok programı sundu. TRT HABER kurulmadan önce, 2005 – 2010 yılları arasında 5 sene boyunca hafta sonları yayımlanan Habervizyon programını sundu. Ardından da TRT Haberde spikerlik yapmaya başladı.

 

- OZANSER UĞURLU
(Psikolog/Yazar/Yrd.Doç.Dr./TEDx Konuşmacısı)

Üç kelime seçseydim beni anlatan; samimi, kışkırtıcı, gerçekçi olurdu kelimelerim...

1975 yılında dünyaya geldim. Adımı koyarken babam işaretlemiş daha baştan beni, adımın anlamı hakkında uyandırdığı merak insanlarla ilişki kurmanın inceliklerini çok küçük yaşta öğretmeye başladı bana. Kısacası insanları bana doğru çeken enerji benimle birlikte hep büyüdü ve gelişti. Ve bu enerjiyi kullanarak sınırları sürekli zorladım, Maliye Meslek Lisesi’ne gidip, İktisat okumaya başlayıp, sonunda ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun oldum. Üstüne Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora yaptım.

Ben performans psikolojisi alanında uygulamalı çalışmalar yapan bir psikoloğum. Bu alanda Türkiye’de pek çok ilke imza attım. Teknik Direktör Ersun Yanal ile birlikte yeşil sahalara boynumdaki akreditasyon kartında ‘Psikolog’ yazarak çıkarken ülkemin futbol tarihine bir katkım olduğundan habersizdim. Profesyonel pek çok sporcu ile çalıştım, sonrasında spor psikolojisi alanındaki deneyimlerimi iş dünyasına aktarmaya başladım.

University of California Davis’de geçirdiğim bir yılın ardından Pozitif Psikoloji literatürüne katkı sağlamak adına Mutluluk Enstitüsü’nü kurdum. Türkiye’ye döndüğümde üniversitelerde Psikoloji bölümü kurdum ve yönettim. Sosyal Psikoloji literatürene katkı sağlamak adına bilimsel makaleler yayınladım, kitaplar yazdım, gazete ve dergilerde psikolojinin daha anlaşılır hale gelmesi için köşeler hazırladım, yıllardır Radyo Odtü’de program yapıyorum ve her bulduğum fırsatta ürettiklerim ile insanlara ulaşmaya çalışıyorum.

Uzun yıllardır anlattıklarım ile sahnelerdeyim. Çok sayıda kamu kurumu, özel şirket, sivil toplum örgütü ve üniversite için sahneye çıktım ve binlerce insana İş’te, Aşk’ta ve Hayat’ta nasıl mutlu olacaklarını, enerjilerini nasıl yöneteceklerini ve performanslarını nasıl üst düzeye taşıyacaklarını anlattım. İşimi aşkla seviyorum, sahnede olmaya bayılıyorum, hayat sadece benim için değil herkes için harika olsun istiyorum ve hayata meydan okumak isteyen; tutku, anlam ve doyumla yoğurulmuş bir hayat için bireylere yol göstermeye devam ediyorum...

- GÜVEN İSLAMOĞLU
(TV Programı Yapımcısı/Yönetmen)

Belgeseller ve TV programları hazırlıyor, insanlara doğayla barışık bir yaşamın mümkün olduğunu anlatıyor. Doğal ve kültürel miraslar konusunda farkındalık yaratıyor.

Güven İslamoğlu, hazırlayıp sunduğu TV programlarıyla dünyanın ve Türkiye'nin çevre gündemini izleyici ile buluşturuyor. Amacı kitleleri doğa ile barışık yaşamaya teşvik etmek. “Var olduğunu bilmediğimiz bir şeyi korumayız” diyen İslamoğlu, nasıl bir ülkede yaşadığımıza, arkeolojik, tarihi ve kültürel miraslarımıza vurgu yapmak için deyim yerindeyse Türkiye’yi karış karış geziyor.

Uzun yıllara dayanan TRT ve çeşitli gazete deneyiminden sonra CNN TÜRK’ün kuruluş çalışmalarında aktif görev aldı. Ecevit, Kıbrıs, Yaralı Balina ve Ağrı’ya By-Pass belgesellerine imza attı. CNN TÜRK bayrağını Ağrı Dağı’nın zirvesine dikti. Türkiye’de ilk defa 4200 metreden canlı yayın yaptı. Türkiye’nin gündemine damgasını vurmuş birçok olayda etkin görev aldı. Halen CNN TÜRK Haber Merkezi’nde “senior reporter” olarak görevine devam ediyor. “Her Yerde Bir Haber Var” programıyla birçok ödül alan İslamoğlu halen “Yeşil Doğa” programını hazırlayıp sunuyor.

İslamoğlu sıcak haber bölgelerinde başarılı bir gazetecilik kariyeri sürdürdü, çevre ve haber programlarında aktif görev aldı. İslamoğlu’nun aldığı ödüller arasında Çağdaş Gazeteciler Derneği “En İyi Belgesel Ödülü”, İstanbul Çevre Konseyi Federasyonu “Çevre Ödülü”, ÇEVKO “Doğaya Saygı Ödülü”, Avrupa’nın Çevre Nobeli olarak görülen “EUROSOLAR Güneş Ödülü” – Berlin, Medya Etik Konseyi “Tv Belgesel Etik Ödülü” yer alıyor.

Özel hayatında da doğa ile barışık yaşayan İslamoğlu, amatör olarak marangozlukla uğraşıyor, aktif olarak trekking, bisiklet ve katamaran sporları yapıyor.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın – Yayın Bölümünden mezunu olan Güven İslamoğlu, 1989 – 1991 yılları arasında TRT Ankara Televizyonu “Gün Başlıyor” ve “Akşama Doğru” programlarında yönetmen olarak çalıştı.

1992 yılında HBB’nin kuruluşunda yer aldı. Özel Haber Dairesi’nde yapımcı yönetmen olarak görev yaptı. “Anten” ve “Yüksek Tansiyon” programlarının sorumluluğunu üslendi. 1993 -1994 yılları arasında Hürriyet Production’da yönetmen olarak çalıştı. “Arena” ve “Prizma” programlarının yönetmenliğini yaptı.

1995 yılında kamera arkasını bırakarak ekran önüne geçmeye karar verdi ve Show Tv Haber Merkezi’ne geçti. Özel haberler yaptı. 1997 yılında Star Haber Merkezi’ne transfer oldu. Özel haberlerin yanı sıra Executive Producer olarak da görev yaptı. 1999 yılında CNNTÜRK’e geçti ve kuruluşunda yer aldı.


- VAROL YAŞAROĞLU
(Karikatürist/İlustratör/Grafi2000 Kurucusu)

Varol Yaşaroğlu, “Kendi yarattığımız hayal dünyasında her şeyi değiştirmek mümkün” söylemini yaşam felsefesi kabul ediyor. “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” Grafi2000 Prodüksiyon, Yaşaroğlu’nun göz bebeği…


 Mizah, karikatür ve animasyonu harmanlayarak sunan Varol Yaşaroğlu, Türkiye’nin büyükler için yapılan ilk çizgi dizisi Fırıldak Ailesi’nin yapımcısı ve yaratıcısı, Koca Kafalar’ın yaratıcısı ve Grafi2000 Prodüksiyon′un kurucusu. “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” kreatif uygulamaları ile özelikle TV, internet, mobil ortamlarında, yazılı ve görsel mecralar için projeler üreten Grafi2000 Prodüksiyon Türkiye’de ses getirecek yeni orjinal projeler geliştiriyor. Son projesi youtube.com/grafi2000 ile kendi özel eğlence kanalını da oluşturmuş durumda. Yaşaroğlu; karikatür, illüstrasyon ve animasyon çalışmalarının hepsini ekibiyle birlikte kağıt kaleme hiç dokunmadan bilgisayar ortamında oluşturuyor ve onları çalıştıkları yerlere yine bilgisayar ortamından gönderiyor. Yaşaroğlu, “Kendi yarattığımız hayal dünyasında her şeyi değiştirmek mümkün” diyor.


 İlk Türk flash animasyon reklamı


Yaşaroğlu, şimdiye dek "Grafi2000.com - İnternet sitesi", "Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni - TV Programı", "Öyle Bir Geçer Zaman Ki - TV Dizisi”, “Fırıldak Ailesi" gibi birçok projeye imza attı. Kanal D’de yayınlanan “Bilgisayar dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” özgün formatlı “Grafi2000 Comedy” TV programı, Özel Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği tarafından, 2004 yılının “En İyi Eğlence Programı” seçildi. Yaşaroğlu ve Grafi2000 ekibi başarılarına reklam uygulamalarını da ekledi ve internetteki ilk Türk flash animasyon reklamı olan “Delete-Extra”yı hazırladı.


 Beş kişiyle birlikte kurduğu “MR. VEB” adlı yaratım grubunda mizah ve reklam yazarlığı yaptı. Tek Pota, Televizyon Çocuğu, Çılgın Bediş, Laf Lafı Açıyor, Alkışlar, D-Lüks, Rifle ve Wendy's Beyaz Show, Çarkı Felek, Dinamit T.V. programlarının metin yazarlığı, Şen Makas adlı tiyatro oyununun uyarlaması, Beyaz’ın “Ben Bir Küçük Cezveyim Köşe Bucak Gezmeyim” stand-up gösterilerinin ve Mehmet Ali Erbil’in Maksim Gazinosu’ndaki stand-up gösterilerinin metin yazarlığı ve daha pek çokları bu işler arasında sayılabilir.


Zamanının büyük bir kısmını kurduğu Grafi2000 İnternet ve Mizah Dergisi’ni geliştirmeye ayıran Yaşaroğlu çizgileriyle kurumsal firmaların sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. Çeşitli üniversitelerde bilgisayar-internet ve mizah üzerine seminerler verirken, “Ekonomist” ve “Capital” dergilerinin karikatüristliğini ve illüstratörlüğünü yapmaya devam ediyor.

Varol Yaşaroğlu kimdir?


1968 yılının Mart ayında İzmir'de doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdi. İTÜ İnşaat Mühendisliği'nden 1989 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi  İktisat Fakültesi Para Banka Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Uluslararası Nasreddin Hoca ve Yunus Nadi Karikatür Yarışmaları’nın da bulunduğu 25’e yakın karikatür yarışmasından ödül aldı. 1990 yılında Güneş Gazetesi’nde karikatürist olarak çalıştı. Sonraki yıllarda “Plastip Show” adlı TV  dizisinin yazarlığını VEB olarak) ve görsel yönetmenliğini dizi devam ettiği sürece sürdürdü. 1998 yılında Milliyet Gazetesi’nin “İş ve İnsan Kaynakları” ekinde “Teşvik” adlı bant tipini yarattı. TRT 2'de "Kariyer Dünyası" adlı programa uzun süre "Teşvik"in animasyon maceralarıyla konuk oldu. Kültür Koleji  ve Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ, Marmara, Yeditepe Üniversiteleri’nde  “bilgisayar-internet ve mizah” üzerine seminerler verdi. Uzun yıllar "Ekonomist" ve "Capital" dergilerinin karikatüristliğini ve illüstratörlüğünü  yaptı. Kurucusu ve sahibi olduğu Grafi2000 Prodüksiyon, değişik reklam uygulamaları ile de başarı kazandı.


 
Sertifikalar
** Katılımcılara 4 Adet Eğitim Sertifikası Eğitim Sonunda Verilmektedir!

SERTİFİKA BELGE DETAYLARI;
* Eğitmen imzalıdır

* İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanır
* İsme özel Yaşamartı onaylıdır
* Kişiye özel sertifika numaralıdır
* Yaşamartı veritabanında iş başvurularınızda referans olmak üzere arşivlenir


Sertifika Başlıkları;
- Beden Dili & Diksiyon

- Zihinsel Yönetim Teknikleri
- Sürdürülebilir Farkındalık
- Hayal Kurmak ve Hikaye Anlatıcılığı
Yer/Ulaşım
YER: MEB ŞURA SALONU
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Beşevler Kampüsü K Blok Beşevler/ANKARA

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin karşısında, Ankara Üniversitesi'nin arkasındadır. Ankaray Beşevler istasyonuna yaklaşık 300 m mesafe Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü içinde yer almaktadır.

Otopark: Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü içinde mekanın çevresindeAçık otoparkı bulunmaktadır.
Toplu Taşıma: Ankaray ile Beşevler istasyonunda inerek mekana ulaşabilirsiniz. Mekan, Ankaray Beşevler istasyonuna yaklaşık 300 m mesafededir.

harita
biletix-hemen-al
*Biletinizi "HEMEN AL" butonuna tıklayarak online alabilirsiniz.
*Biletix Perakende Satış Noktaları;
- Kızılay,Bilkent,Tunalı,Çayyolu Dost Kitabevleri
ÖNEMLİ DUYURU: ANKARA 19 MART KİŞİSEL GELİŞİM ZİRVESİ TÜM BİLETLERİ TÜKENMİŞTİR.26 MART TARİHLİ ZİRVEMİZE KATILMAK İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ;

INSTA-WEB-YONLENDIRME

Geçmiş Zirvelerden Videolar


Fatih Portakal ile Kişisel Gelişim Zirvesi


İletişim Zirvesi


Kişisel Gelişim Zirvesi

Sponsorlar & Destekleyenler