Bize Ulaşın: 0850 532 52 12
[layerslider id='11']
[layerslider id='36']

Profesyonel İletişim Zirvesi // 20 Temmuz 2014 Ankara

Detaylar
- %100 SÜPER İLETİŞİM (Radyo Programcısı, Diksiyon Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı ÖZGÜR AKSUNA)
- İNSANLARI OKUMA VE İNSAN İLİŞKİLERİNİ YÖNETME TEKNİKLERİ (Psikolog,Yazar Yrd.Doç.Dr. OZANSER UĞURLU)
- WEB 2.0 İLE YENİ NESİL DİJİTAL İLETİŞİM YETKİNLİKLERİ (Profesyonel Eğitmen, Danışman ÖMER YÜKSEK)


*3 Profesyonel Eğitim 6 Sertifika
Tarih: 20 Temmuz 2014
Yer: TÜTEV Seminer salonu // İller Sokak No:4 Mebusevleri Tandoğan ANKARA
Eğitim Saatleri: 09:30 - 17:30
Katılım Ücreti: 50 TL
*Kredi Kartına 9aya kadar taksit imkanı
*Kontenjan sınırlıdır
İçerik
- %100 SÜPER İLETİŞİM (Radyo Programcısı, Diksiyon Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı ÖZGÜR AKSUNA)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İletişim nedir? Çeşitli iletişim tarzları
İletişim engelleri
Göz Teması ve İletişimdeki Rolü
Empatik iletişim kurma
Etkin dinleme
Beden dilinin önemi
İletişimsizlik sorunlarıyla baş etme
Neden iletişimlerimiz sağlıksız hale dönüşüyor?
Algıda Seçicilik
İyi İletişimin Getirdikleri, Kötü İletişimin Götürdükleri


- İNSANLARI OKUMA VE İNSAN İLİŞKİLERİNİ YÖNETME TEKNİKLERİ (Psikolog,Yazar Yrd.Doç.Dr. OZANSER UĞURLU)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İnsanlarin gündelik hayatta veya iş hayatında iletişim halindeyken verdikleri tepkileri farkedebilmek daha iyi ilişkiler kurmamızı ve bu ilişkileri yönetebilmemizi sağlar. Duygusal, mantıksal, güdüsel veya fiziksel değerlendirmeler ile bütünün parçalarını birleştirip karşımızdaki insanı okuyabilmemiz mümkündür. Bu sayede ilişkilerin akışını değiştirebiliriz. Bilim ve edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda insanı ve insan davranışlarını doğru okuyup yönetebilen refleksler oluşturarak networkünüzde bulunan ilişkileri yönetmeye ne dersiniz?

- WEB 2.0 İLE YENİ NESİL DİJİTAL İLETİŞİM YETKİNLİKLERİ (Profesyonel Eğitmen, Danışman ÖMER YÜKSEK)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teknoloji, İnternet, Web 2.0, Sosyal Medya
Trendlere ve Sosyal Etkilerine Kuşbakışı
İletişim İçin Teknoloji Etkisi
Sosyal MEdya Araçları ve Akımları
Yeni Nesil Sunum Araçları Yöntemleri
Veri Görselleştirme ve İnfografikler
Temel Tasarım Yöntemleri
Basit ve Etkili Tasarım
Eğitmenler
ÖZGÜR AKSUNA
---------------------------------
1978 Ankara. Eğitim hayatını Çevre Mühendisliği, İktisat,Türk Musikisi Konservatuvarı branşlarında multidisipliner şekilde tamamladı. Müzik ve yayıncılık hayatına 1995 yılında TRT Ankara Radyosu ve TRT Ankara Televizyonu’nda başladı 1999 yılında Türkiye’nin en önemli yabancı müzik istasyonlarından Capital Radio ile başlayan Dj’lik ve radyo programları ile adını “Türkiye’yi Uyandıran Adam” olarak tüm Türkiye’ye ve yurt dışına duyurdu. Bir süre NTV bünyesinde de çalıştıktan sonra halen 15 yıllık yayın ekibi ve yayın arkadaşları ile Max Fm’in kuruluşundan itibaren hafta içi her sabah 07:00 – 12:00 saatleri arasında “Max Fm Morning Show” programı ile radyo programcılığı hayatını büyük bir başarı ile sürdürmektedir. Türkiye Medya Oscarları ödüllerinde “Yılın Radyocusu” oscarına layık görülmüştür. Black Model Academy’de Türkiye’de ilk ve tek olan “Diksiyon ve Konuşma Estetiği” eğitimleri ile alanında öncü olmakta, diksiyon ve güzel konuşma, Kişisel gelişim, Kurumsal eğitim, Yaşam Koçluğu, Kariyer Koçluğu ve Öğrenci koçluğu konularında dersler vermeye devam etmekte ve birikimlerini paylaşmaktadır.Ted Üniversitesi’nde “Radyo ve Diksiyon” dersleri vermektedir. Markör’de “Kişisel Marka ve İmaj danışmanlığı” yapmakta, Chef Akademi’de “Cook & Fun” isimli yemek workshopları düzenlemekte,Discovery Channel, Animal Planet, TRT ve Kanaltürk gibi bir çok kanalda ve reklamlarda seslendirme sanatçısı olarak çalışmakta, dergi ve blog yazarlığı yapmaktadır.


YRD. DOÇ. DR. OZANSER UĞURLU
---------------------------------
1975 yılında Turhal’da doğdu. ODTÜ Psikoloji bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı.Lie to Me dizisinin yaratıcısı Paul Ekman' ın öğrencisi olarak, Paul Ekman'dan Sertifikalı Micro Beden Dili Uzmanı oldu. Gençlerbirliği, Manisaspor ve Türkiye Futbol Federasyonu’nda Psikolog olarak çalıştı. Radikal gazetesinde yayınlanan ilk yazılarının ardından çeşitli dergilerde, Sabah ve Star gazetelerinde köşe yazıları yazdı, okur sorularını yanıtladı. Radyo Odtü’de ve TRT Ankara Radyosu’nda programlar yaptı.Bir çok TV programına konuk ve danışman olarak katıldı. Yayınlanmış kitapları ve bilimsel makaleleri vardır. Kurucusu olduğu “Mutluluk Enstitüsü” ile birlikte hayata meydan okumak isteyen; tutku, anlam ve doyumla yoğurulmuş bir hayat için bireylere yol göstermeye devam etmektedir. Halen İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezin’de bireylere ve kurumlara performans danışmanlığı yapmaktadır.ÖMER YÜKSEK
---------------------------------
YUKSEK Motivasyon Training Consultant
Entrepreneurship Trainer & Consultant
Entrepreneurship Trainings, KOSGEB Funding Consultancy, Business Plan Development
Soft Skill and Management Skill Trainings to public and private organizations
Young Social Entrepreneurship Europe, European Union Partnership Project
Network Marketing Trainings and Organization Developent

Ek.2007–May.2011 Telekom BT Dir. Proje Yön. Ofisi Ankara
Bilgi Teknolojileri Proje Yöneticisi
BT Projelerinde Planlama, Koordinasyon, Kontrol ve Raporlama
Kapsam, Kaynak, Zaman, İletişim, Tedarik, Maliyet, Kalite, Risk ve Entegrasyon yönetimi
Veri Merkezi Konsolidasyon Programı (Ag.10 – May.11)
Türk Telekom kritik BT sistemlerinin bulunduğu veri merkezinin modernizasyonu ve standardizasyonu kapsamında yeni teknoloji cihazlar tedarik edilerek tüm cihazların birbirine entegre bir şekilde kurulumu ve hizmete alınması programında proje yöneticiliği. Yaklaşık 1 yıl süren çalışmanın bütçesi 10 milyon TL üzerinde olup 1000 adam gün üzerinde çalışma, 5 den fazla tedarikçi ve 10 farklı şirket içi birimin koordinasyonunu içermektedir.

Doküman Yönetimi Projesi (Kas.10 –Mar.11)
Şirket içi iş süreçlerinin ve yazışmaların, şirket dışından gelen bilgi belgelerin bilgisayar ortamında oluşturulması, ilerletilmesi ve saklanması için gereken altyapının kurulumunu içeren proje bir başka proje yöneticisinden devralınarak İç İletişim Direktörlüğü tarafından işletilebilir olacak şekilde başarıyla sonuçlandırılmıştır. Dünyaca bilinen bir ürün ve ürün tedarikçisi kullanılarak birden fazla uyarlama tedarikçisi ve şirket içi birimin koordinasyonu gerçekleştirilen projede 2 Milyon TL üzeri bütçe yönetilmiştir.

11818 Offline Rehberlik Projesi(May.10 – Ara.10)
Türk Telekom un birkaç sene öncesinde şirketleşmiş olan AssisTT Çağrı Merkezi için kendi bilinmeyen numaralar(11818) veritabanının oluşturulması ve ilgili entegrasyonların sağlanmasını içeren, yurtdışı sistem entegratörler ile AssisTT ve Türk Telekom un çeşitli iş ve teknik birimlerinin koordinesi sağlanarak 1 Milyon TL civarında bütçenin yönetilmesi.

Tesis Yönetimi Projesi Tedarik (May.10 – Kas.10)
Çok büyük şirketlerin arsa, bina, kat, oda vb. yönetimini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları türden bir çözümün uluslararası ender tedarikçilerden tedarik edilerek Türk Telekom grup firması tarafından uyarlanması mahiyetindeki projenin kapsam belirleme çalışmaları ve 2 Milyon TL lik proje öncesi tedarik işlemlerinin gerçekleştirilmesini kapsar. Devamında proje tarafımdan başka proje yöneticilerine devredilmiştir.

Intranet ProjesiFaz4(Ar.09- Ek.10) , Faz5 (Ek.10 –Haz.11)
Türkiye geneli Türk Telekom binalarındaki Intranet altyapısının modernizasyonu ve standardizasyonu kapsamındaki toplamdaki 40 Milyon TL bütçe, 5000 insanlı/insansız binanın kabin, cihaz, kablo, kanal, panel bazında yeniden kurulumu kapsamındaki dev projenin 4. Ve 5. Fazlarının proje yönetiminin gerçekleştirilmesi. Faz kapsamının belirginleştirilmesi için Proje Teknik ekibi ve İdari Birimine Kapsam Yönetimi desteği, düzenli toplantılar ve geliştirilen ölçüm/raporlama standartları ile yüklenici firmaların takibi ve yönetimi, şirket içi üst yönetimin bütçe, kapsam, tedarik ve risk yönetimi konusunda desteklenmesi çalışmaları. 4. ve 5. Faz toplamı 50 il, 1500 bina, 35000 modül, 10 Milyon TL üzeri cihaz ve hizmet tedariki içeren bütçenin yönetimi.

Rehberlik Hizmetleri devreye alma-11811/11818 (Ara.09-Şub.10)
Bilinmeyen Numaralar için yeni firmalarında kurulması itibariyle Türk Telekom bilinmeyen numaralar altyapısının modernize edilmesine yönelik altyapı ve entegrasyon uyarlamaları projesinin devralınarak tamamlanmasına yönelik proje yönetimi sağlanması.

Operasyonel Raporlama Projesi(May.09- Haz.10)
Müşterilere yönelik tüm iş hareketlerinin gerçekleştiği Operasyonel Bilgi Teknolojileri uygulamalarının entegre olabileceği bir Operasyonel Veri Deposu oluşturulması ve bu ortamdan İş Birimlerinin Stratejik kararlar alabilmesi için ihtiyacı olan Raporları kendisinin alabilmesini sağlayacak İş Zekası Ortamının oluşturulması Projesi. Projenin ihtiyaç ve farkındalık aşamasından başlayarak, sorun ve hedef analizi, gereksinim toplanması, çözüm araştırması, kapsam belirleme, projelendirme, paydaş analizleri, ihale-tedarik yönetimi, maliyet yönetimi, fazlandırma, insan kaynağı ve tedarikçi yönetimi, geliştirme, izleme kontrol, test, kabul ve müşteri sunumları dahil tüm aşamalarında proje yönetici olarak görev gerçekleştirilmiştir. 1 yıldan uzun süren ve 1 Milyon TL üzerinde bütçeye sahip olan projede çok sayıda paydaşın beklentileri yönetilmiş, şirket geneli ve BT birimi için kritik önemde, katma değeri yüksek ve şirket için bir ilk olabilecek halende kullanılmakta olan bir ürün meydana getirilmiştir.

Aktif Dizin Kurulum ve Saha Yaygınlaştırma Projesi (Kas.08-Şub.10)
Türkiye geneli 20000 üzerinde iş bilgisayarının uygulamalar bazında standardize edilmesi ve bakım onarım yönetiminin kolaylaştırılması için şirket geneli merkezi bir yapı kurularak sahaya yayılması kapsamında bir altyapı projesidir. Merkezi Domain yapısının tasarlanması, gerekli cihazların tedarik edilmesi fiziksel ve uygulama kurulumlarının gerçekleştirilmesi, devreye verilerek illerin dahil edilmesinin sağlanması, 20000 istemcinin standart hale getirilerek sisteme dahil edilmesi, bilgisayar ve yazıcı envanterinin güncellenmesi, merkezi yönetim imkanları kurulması ve uzak nokta bakım onarım faaliyetlerinin dış kaynak tarafına aktarılması gibi çalışmaları içeren ilk yaygınlaştırma süreci 1 yıl olan, 5 Milyon TL üzerinde bütçe içeren, 5000 adam gün üzerinde işgücü gerektiren projede Proje Yöneticisi olarak görev alınmıştır.
BT Eğitim Talepleri yönetimi ve koordinasyon (Ey.08-Ey.09)

Şirketin Bilgi Teknolojileri Direktörlüğünde görev yapan 500 kadar çalışanın gerek teknik, gerekse iş ve kişisel yetkinliklerini artırmak için gerekli olan eğitim ihtiyaçlarının yöneticiler ile koordine halinde belirlenmesi, değerlendirilmesi ve Eğitim Direktörlüğü vasıtasıyla tedarik edilerek Eğitimlerin organize edilmesi faaliyetlerinde bulunulmuştur.
2008 BT Oryantasyon Eğitimi organizasyonu, TT Oryantasyon’da BT nin sunulması

Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirilen 2100 yeni çalışana yönelik şirket için genel bilgilendirme ve tanıtım organizasyonunda 700 kişilik 3 ayrı gruba Bilgi Teknolojileri Direktörlüğünün ve Genel Bilgi Teknolojileri Kavramlarının, Rollerinin tanıtımı. Benzer şekilde Bilgi Teknolojilerine yeni katılanların dönem, dönem oryantasyon eğitimlerinin organize edilmesi, oryantasyon eğitimlerinde eğitmen olarak görev alınması.
BT PMO kurulumu ve BT Transformasyon Programı yönetim ekibi üyesi (May.08-Oc.09)

Özelleşme sonrası Türk Telekom un daha dinamik daha çevik bir Bilgi Teknolojileri Organizasyonuna sahip olması stratejisinin sonucu olan BT Dönüşüm Programına ihale döneminde dahil olarak, yaklaşık 100 kişilik bir organizasyondan 500 kişinin üzerinde bir yapıya ulaşması sürecinde tasarlama ve planlama etkisi sağlayan Proje Yönetim Ofisinin kurulmasında görev alınmıştır. BT Dönüşüm Programının tedarik ve planlama çalışmaları sonrasında Proje Ofisinde Projelerde Proje Yöneticisi olarak görev yapılmıştır. Projeler BT sistemleri, süreçleri, organizasyonu ve işleyişinde yenilikler oluşturan nitelikte organizasyonel veya altyapısal dönüşüm,yeniden kurulum projeleridir.
Çağrı Merkezi BT destek yazılım(entegrasyon) geliştirme çalışmaları(Ek.07-Nis.08)


Nis.2007–Ek.2007 Bodrum Ticaret Odası Bodrum
Bilgi Teknolojileri Koordinatörü
Kurumsal Web Portalı Proje Yönetimi

Haber ve Ticaret Portalı kurumsal Web Sitesi geliştirilmesi. Gereksinimler ve kapsam yönetimi, tedarik yönetimi, uygulama geliştirme desteği, lansman ve operasyona alıp işletme
Yarımada İşyeri Envanteri projesi Bilgi Teknolojileri yönetimi


Ar.2006–Nis.2007 Akınsoft Yazılım Konya
Eğitim Danışmanı
GM personeline Motivasyon, İletişim becerileri, Takım çalışması eğitimleri
Türkiye Geneli Bayilere Pazarlama ve Motivasyon eğitimleri

Akınsoft tanıtım seminerleri, Bayi Performans Yönetim Sistemi eğitimleri içeriklerin hazırlanması ve sunulması


Şu.2006–Ek.2006 Terraspan Türkiye Konya
Pazarlama Mühendisi
Yurtdışı merkez ofis ile koordinasyon
Kobilere yönelik B2B portal tanıtım ve pazarlama faaliyetleri
Satış ekibi yetiştirilmesi ve yönetimi


Haz.2002–Ar.2003 Biznas Konya
Temsilci(bağımsız)
Bilgisayar ve internet eğitim web paketi üzerine pazarlama ve ekip oluşturma
Satış-pazarlama, motivasyon, iş geliştirme ve liderlik eğitimleri verilmesi
Sertifikalar
- Katılımcılara 3 adet Türkçe ve 3 adet İngilizce olmak üzere 6 adet Eğitim(Başarı) Sertifikası verilecektir.
- Sertifikalar tüm oturumlara katılan katılımcılara, eğitim sonunda verilecektir
- Her belgenin size özel sertifika no/ onay, imza ve soğuk damgası bulunacaktır.
- Sertifikalarınız Yıpranma/ kayıp ve revizyon gibi durumlarda ücretsiz olarak yenilecektir.

Ön Başvuru Formu

[contact-form-7 404 "Not Found"]