Bize Ulaşın: 0850 532 52 12
[layerslider id='11']
[layerslider id='33']

Gelişim Zirvesi KARABÜK // 18 MAYIS 2014

Detaylar
- Ozanser Uğurlu ile "Başarıya Giden Yolda Kontrol Sende" Motivasyon ve Stres Yönetimi, Zor Şartlar Altında Karar Alma ve Problem Çözme
- Burak Törün ile "İletişim Becerileri" Beden Dili,Güç Duruşu,İmaj,Etkin Dinleme,Özgüven Geliştirme
- Dr. Başar Baypınar ile "CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri" Workshop: Mülakat Similasyonu, Yeni Nesil İş Bulma Yolları

*3 Profesyonel Eğitim 6 Sertifika
Tarih: 18 Mayıs 2014
Yer: Safranbolu Öğretmenevi Konferans Salonu / Atatürk Mahallesi Okul Sokak No:7 Safranbolu
Eğitim Saatleri: 09:30 - 17:30
Katılım Ücreti: 50 TL
*Kredi Kartına 12 aya kadar taksit imkanı
*Kontenjan sınırlıdır

- BİLET SATIŞ NOKTALARI
*Marina Cafe - Safranbolu
*Hayal Kahvesi - Safranbolu
*Mira Cafe - 100.yıl mahallesi
*Amerikan Kültür Derneği - Karabük, Çarşı
İçerik
BURAK TÖRÜN (CNN TÜRK HABER SPİKERİ-YAŞAM KOÇU) "İletişim Becerileri"

-BEDEN DİLİ
-İMAJ
-ETKİN DİNLEME
-ÖZGÜVEN GELİŞTİRME:

Toplumun geniş katmanlarına baktığımızda mesleki anlamda çok başarılı olmalarına rağmen pek çok kişinin sırf özgüven eksikliği nedeniyle başarısız ve daha da önemlisi mutsuz olduklarını görürüz.. Bu da tüm dünyanın en büyük sorunlarından biri olan Gizli İşsizler sorununu ortaya koyar..

Özellikle öğrencilerimizin böyle bir sorunla karşılaşmaması için daha öğrenimlerini sürdürürken özgüven eğitiminden geçmeleri ciddi avantaj salar. İletişim becerileri dersimizde öğrencilerimize kişisel gelişim temelli bir eğitim sunulur ve özetle şu teorilerden bahsedilir:

“…Güven, bilgi ve deneyimle gelir. Kişiyi daha sıkı çalışmak ve kazanan olmak adına başkalarının desteğini aramak için şevk eder. Evde kişiyi eşine karşı daha hassas yapar; iş yerinde kolayca başarılı olanla kolayca tatmin olan arasındaki farkı ortaya çıkarır. Toplum içindeyse kişinin etrafındaki insanlar arasında dikkat çekmesini sağlar.
Güven evde, iş yerinde ve toplum içinde iyi iletişim kurabilme kabiliyetinden ileri gelir. İyi iletişim kurabilme kabiliyeti yalnızca bir tek etkinliğe bağlı basit bir beceri değildir. İçinde gözlem, dinleme, konuşma, yazma ve beden dili ile yansıtılan pozitif davranışlar gibi birçok farklı becerinin anlaşılması ve geliştirilmesi ile doğru orantılıdır.

Her şey bir düşünceyle başlar. Bu düşünce ile insanlar büyük şeyler elde edebilmek için hayaller kurar, becerikli olma hayalleri. Hayaller istekleri yaratır ki istekler de hayalleri dokunulabilir gerçeklere dönüştürür. İstekler insanı hareket etmeye iter.

Başarıyı düşünün. Kendinizi başarılı biri olarak görün. İyi konuşma ve yazma becerilerine sahip biri olarak hayal edin kendinizi. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek çabayı göstermeye hazır olduğunuzda kendinize inanın. Kişisel değerlendirme sürecinden geçin. Güçlü ve zayıf noktalarınızı analiz edin. Hareket planınızı hazırlayın. Hedefler belirleyin. Bitiş tarihleri koyun. Harekete geçin. Başarı için çalışın ama sonuca odaklı olmayın. Zira aşırı beklentiler, beklediğiniz şeyi sizden uzaklaştırır.

Başarıya giden yolda birçok engel vardır. Paniğe kapılmayın. Dünyanın sonu değildir. Engeller hayatımızın bir parçasıdır. Sorunlar gelip geçicidir. Arkadaşları yanınızdan ayırmayın ve iyi insanların desteğini arkanıza alın. Bilgili, çabalarınızda sizi yönlendirebilecek ve yardım edebilecek insanları arayın. Bunun karşılığında onlara saygı duyun.

Evde, iş yerinde ya da toplum içinde, hayatın her alanında etkili iletişim kurmak için kararlı olun. Görgü ve terbiye kurallarına uyun. Arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla telefonda ya da sosyal medyada düzgün konuşun. Etkili mektuplar, notlar ve raporlar yazın. Etkili iletişiminizle bilinin

İyi bir dinleyici olun. İyi bir konuşmacı olmak için öncelikle iyi bir dinleyici olmak gerekir. Özellikle bir sağlık çalışanı iyi bir dinleyici olmak zorundadır…”

İletişim becerileri ile ayrıca heyecan ve öfke kontrolüne yönelik konulara da değinilecektir. Özellikle imajinasyon çalışmasıyla zihni programlamaya yönelik GÜÇ DURUŞU isimli teknik çalışmalarımızda önemli bir yer tutmakta ve son derece verimli sonuçlar ortaya koymaktadır.

YRD.DOÇ.DR. OZANSER UĞURLU (Psikolog,Yazar,Eğitmen) "Başarıya Giden Yolda Kontrol Sende"
-MOTİVASYON VE STRES YÖNETİMİ
-ZOR ŞARTLAR ALTINDA KARAR ALMA ve PROBLEM ÇÖZME

Yaşam bir performanslar bütünüdür. Ve başarıya giden yol üst düzey performanstan geçer. Hedeflerimize ulaşmak, istediğimiz hayatı kurgulamak, yaşam performansımızı üst düzeye taşımak için kontrolü ele almak mümkün. Peki bunu nasıl yapacağız? Performans yönetiminde süreçleri zihinsel olarak yönetebilmek için üzerinde çalışmamız gereken iki ana nokta; kaygılar ve kendine güvendir. Hedeflerimize doğru potansiyelimizi aktive etme yolculuğunda hem kendi içsel süreçlerimizin, hem de dışardaki kaynakların yarattığı kaygılar ile nasıl başa çıkacağımızı öğrenmek, diğer taraftan kendine güven seviyemizi işlerliği olan bir noktaya getirebilmek mümkün. Bu sayede; performansımıza etki eden stresi yönetebilir, içsel motivasyonumuzu arttırabilir, zor şartlar altında kararlar alabilir, problemleri çözmek için kısa ve etkili yollar keşfedebiliriz. En önemlisi de, içimizdeki muhteşem gücü harekete geçirip potansiyelimizi yaşama aktararak hayallerimize ulaşabiliriz.

Başarıya giden yolda kontrolü ele almak istemez misiniz?

DR. BAŞAR BAYPINAR (İnsan Kaynakları Yöneticisi,Akademisyen) "Etkili CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri"

-WORKSHOP: MÜLAKAT SİMİLASYONU
-YENİ NESİL İŞ BULMA YOLLARI

Günümüzde CV hazırlarken başvurmamız gereken yöntemler ve inovatif yaklaşımlar nasıl olmalıdır? Bir çok şirketin CV' de adayları elediği düşünülürse CV' nin kazandığı önem ve nasıl hazırlanacağı konusunda pratik bilgiler. Mülakata hazırlıktan, işe girene kadar özen gösterilmesi gereken herşey ve sizi onlarca adım öne geçirecek davranış yöntemlerine ait püf noktalarının öğretileceği uygulamalı eğitim içeriği sizlerle...
Eğitmenler
BURAK TÖRÜN
1972 yılında İstanbul'da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü'nden mezun oldu.Eskişehir'de başladığı radyo programlarının ardından, 1996'da Kanal E'de haber spikerliğine adım attı.

BRT, Star ve ATV'de görev yaptı. Haber spikerliğinin yanı sıra muhabirlik deneyimi de bulunan Törün, 2006 Aralık ayından bu yana CNN TÜRK'te haber spikerliği yapıyor.

Pek çok kuruluş tarafından 'Yılın haber spikeri' ödülü aldı, 2005 yılında da TJK'nın Basın Başarı Yarışması Ulusal Görüntülü Medya (televizyonlar) Haber Röportaj dalı birincisi oldu. Üniversite yıllarında tiyatro oyunculuğu ve müzik çalışmaları yaptı.

Haber spikerliği dışında mesleği ile ilgili eğitimler veriyor. Haber spikerliğinin saygınlığına gölge düşürmeyecek dublajlar ve özel gecelerde, açılışlarda, konserlerde sunuculuk da yapıyor.
Gerek haber spikerliği gerekse de gazetecilikten pek çok birincilik ödülleri var. En son Marmara Üniversitesi (2008) tarafından düzenlenen yarışmada 20 bin kişilik bir anket sonucu yılın ‘En İyi Haber Spikeri’ seçildi.

Yaklaşık 10 yıl radyoda müzik programı yaptığından dolayı 60’lar ve 70’lerden yaklaşık 5 bin albümü var. Dolayısıyla iş dışında iyi müziğin olduğu mekanlara takılıyor.

Besteleri olan Burak Törün'ün hobileri arasında gitar çalmak, yemek yaparak misafirlerine ikram etmek yer alıyor. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Törün, kitap ve film senaryosu yazmayı düşünüyor.

Evli ve bir çocuğu var.

Altın Palmiye Yılın Erkek Haber Sunucusu-2014
-Dünya Gazeteciler Derneği Yılın En İyi Haber Spikeri-2014
-Mersin Zirvedekiler Geleneksel Başarı Ödülleri Yılın Haber Sunucusu-2013
-Evo's Angels&Kırmızı Türk Yılın En'leri En iyi Erkek Haber Spikeri-2013 (İnternette 100 Bini aşkın oyla)
-Evo's Angels&Kırmızı Türk Yılın En'leri En iyi Erkek Haber Spikeri-2012
-Marmara Üniversitesi Yılın En'leri/ En Başarılı Haber Spikeri-2007
-Türkiye Jokey Kulübü Basın Başarı Yarışması Ulusal Medya Tv Haber Röportaj Dalı Birincisi-2005 (Muhabir olarak-atv)
-Lions Kulübü Yılın En Başarılı Haber Spikeri-2003


YRD. DOÇ. DR. OZANSER UĞURLU
1975 yılında Turhal’da doğdu. ODTÜ Psikoloji bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı.Lie to Me dizisinin yaratıcısı Paul Ekman' ın öğrencisi olarak, Paul Ekman'dan Sertifikalı Micro Beden Dili Uzmanı oldu. Gençlerbirliği, Manisaspor ve Türkiye Futbol Federasyonu’nda Psikolog olarak çalıştı. Radikal gazetesinde yayınlanan ilk yazılarının ardından çeşitli dergilerde, Sabah ve Star gazetelerinde köşe yazıları yazdı, okur sorularını yanıtladı. Radyo Odtü’de ve TRT Ankara Radyosu’nda programlar yaptı.Bir çok TV programına konuk ve danışman olarak katıldı. Yayınlanmış kitapları ve bilimsel makaleleri vardır. Kurucusu olduğu “Mutluluk Enstitüsü” ile birlikte hayata meydan okumak isteyen; tutku, anlam ve doyumla yoğurulmuş bir hayat için bireylere yol göstermeye devam etmektedir. Halen İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezin’de bireylere ve kurumlara performans danışmanlığı yapmaktadır.


DR. BAŞAR BAYPINAR
1976 Ankara doğumlu olan Baypınar, ilk ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladı.1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nden mezun oldu.Aynı yıl ulusal bir insan kaynakları danışmanlık firmasında "insan kaynakları asistanı" olarak göreve başladı. Danışmanlığı yapılan firmaların personel temini sürecinde hizmet veren firmada, "insan kaynakları uzmanı" olarak çalışmalarına devam etti.

Etkili özgeçmiş yazımı, mülakat teknikleri, kişisel gelişim, kariyer planlama ve zaman yönetimi konularında 2000 yılında Hürriyet İnsan Kaynakları Gazetesi'yle ortak proje kapsamında Türkiye genelinde 12 ilde üniversite öğrencilerine eğitimler verdi.

Çalışma yaşamına paralel olarak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nde 1999 yılında başladığı yüksek lisans eğitimini 2002 senesinde tamamlayan Baypınar, ardından dünyanın en büyük özel istihdam bürosu konumundaki Adecco Hizmet ve Danışmanlık'ta "Kıdemli Seçme ve Yerleştirme Danışmanı" olarak 7 seneyi aşkın süre çalışmalarına devam etti.2010 senesinde sektör kanadında kariyerine devam etme kararı ile Termikel Şirketler Grubu'nun İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine başlayan Baypınar, burada çalıştığı süre boyunca şirkette insan kaynakları yönetimi sisteminin yapılandırılması, işe alımlar, personel ve özlük işlemlerinin koordinasyonu, idari işler ve işçi sağlığı departmanlarının yönetimi, kariyer planlama ve eğitim faaliyetlerinin yönlendirilmesinden bilfiil sorumlu oldu. Eser Holding İnsan Kaynakları Müdürü olarak kariyerine devam etti. Son olarak AECOM Ülke İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmıştır.

2009 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'de doktora eğitimini tamamlayan Baypınar, aynı zamanda Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Planlama Yüksek Lisans Programı'nda öğretim görevlisi olarak "özel istihdam hizmetleri" ve "yetkinlik bazlı mülakat teknikleri" konulu dersleri vermektedir.

İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik İK Yönetimi, Yönetim bilişim sistemleri (MIS) konularında Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi'nden sertifikaları bulunmaktadır.

Gönüllü kuruluşlara ve ulusal / uluslararası öğrenci organizasyonlarına, işveren temsilcileri ve firmalara uzmanlık alanlarıyla ilgili stand-up tadında eğitim / danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. İnsan kaynakları yönetimi, endüstri psikolojisi, iş yerinde etik, fordist/post-fordist üretim modelleri gibi konularda çeşitli dergilerde ve kitaplarda yayımlanmış makaleleri ve köşe yazıları bulunmaktadır.

“Dr.Başar Baypınar, 2000 senesinden bu yana uzmanlık alanları ile ilgili yerli ve yabancı kurum,kuruluş ve şirketlere kurum içi eğitimler, danışmanlık hizmetleri ve stand-up tadında seminerler vermeye devam etmektedir.

Başlıca hobileri gitar, piyano çalmak ve asker figürü koleksiyonu yapmak olan Baypınar, 10 metre havalı silahlar & 50 metre serbest tabanca atış ve okçuluk (makaralı yay) konusunda lisanslı sporla da ilgilenmiş ve madalyalar kazanmıştır.
Sertifikalar
- Katılımcılara 3 adet Türkçe ve 3 adet İngilizce olmak üzere 6 adet Eğitim(Başarı) Sertifikası verilecektir.
- Sertifikalar tüm oturumlara katılan katılımcılara, eğitim sonunda verilecektir
- Her belgenin size özel sertifika no/ onay, imza ve soğuk damgası bulunacaktır.
- Sertifikalarınız Yıpranma/ kayıp ve revizyon gibi durumlarda ücretsiz olarak yenilecektir.
<< Gelişim Zirvesi Ana Sayfa[/custom_button]

Ön Başvuru Formu

[contact-form-7 404 "Not Found"]