Bize Ulaşın: 0850 532 52 12
[layerslider id='11']
[layerslider id='41']

Profesyonel İletişim Zirvesi / 2 Kasım İZMİR

Detaylar
- Burak TÖRÜN ile "İş Dünyası İletişim Dili" / Beden Dili, Etkin Dinleme ve Güç Duruşu
- Defne SARISOY ile "Etkili Konuşma Teknikleri" / Doğru ve Estetik Konuşma
- Hakan URGANCI ile "Karizma Öğretisi" / Kişisel Marka İmajı ve Kişisel İletişim Yönetimi
- Ozanser UĞURLU ile "Potansiyelinden Vazgeçme!" / Stres, Özgüven ve Hedef Yönetimi


*4 Profesyonel Eğitim 4 Sertifika
Tarih: 2 Kasım 2014
Yer: Tepekule Kongre Merkezi / Bayraklı İZMİR
Eğitim Saatleri: 09:30 - 17:30
Katılım Ücreti: 50 TL

*Kredi kartına taksit imkanı
*Kontenjan Sınırlıdır
İçerik
İŞ DÜNYASI İLETİŞİM DİLİ
Beden Dili, Etkin Dinleme ve Güç Duruşu
Burak TÖRÜN (CNN Türk Haber Spikeri/Yaşam Koçu)
Toplumun geniş katmanlarına baktığımızda mesleki anlamda çok başarılı olmalarına rağmen pek çok kişinin sırf özgüven eksikliği nedeniyle başarısız ve daha da önemlisi mutsuz olduklarını görürüz.. Bu da tüm dünyanın en büyük sorunlarından biri olan Gizli İşsizler sorununu ortaya koyar..

Özellikle öğrencilerimizin böyle bir sorunla karşılaşmaması için daha öğrenimlerini sürdürürken özgüven eğitiminden geçmeleri ciddi avantaj salar. İletişim becerileri dersimizde öğrencilerimize kişisel gelişim temelli bir eğitim sunulur.

Başarıyı düşünün. Kendinizi başarılı biri olarak görün. İyi konuşma ve yazma becerilerine sahip biri olarak hayal edin kendinizi. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek çabayı göstermeye hazır olduğunuzda kendinize inanın. Kişisel değerlendirme sürecinden geçin. Güçlü ve zayıf noktalarınızı analiz edin. Hareket planınızı hazırlayın. Hedefler belirleyin. Bitiş tarihleri koyun. Harekete geçin. Başarı için çalışın ama sonuca odaklı olmayın. Zira aşırı beklentiler, beklediğiniz şeyi sizden uzaklaştırır.

İletişim becerileri eğitimlerimizde ayrıca öğrencilerimize heyecan ve öfke kontrolüne yönelik eğitimler de verilmektedir.. Özellikle imajinasyon çalışmasıyla zihni programlamaya yönelik GÜÇ DURUŞU isimli teknik çalışmalarımızda önemli bir yer tutmakta ve son derece verimli sonuçlar ortaya koymaktadır.

ETKİLİ KONUŞMA TEKNİKLERİ
Doğru ve Estetik Konuşma
Defne SARISOY (Spiker/Sunucu)
Her insan duygu ve düşüncelerini aktarmak üzere konuşma becerisine sahiptir. İletişim ise; konuşma tarzımız, ses tonumuz, konuşma hızımız, kullandığımız kelimeler, beden dili gibi farklı özellikleri içine katmamız gereken bir süreci işaret eder. Bu nedenledir ki; iletişim becerilerimizi geliştirmek yolundaki çabalarımız, hem ruhsal, hem bedensel, hem zihinsel bir olgunluğu da beraberinde getirecektir.

Her insan farklı özelliklerle doğar ve bu özelliklerini kullanarak hayatta yol almaya çalışır. Aldığımız eğitimlerle gelişir, bilgiyi hayata uyumlandırmaya çalışırız. Kişinin kendine ve varoluşa dair farkındalığını geliştirdiği noktada, hayata bakışı ve “ben” algısı değişmeye başlar. Kendimizi daha iyi tanıdıkça, hayattaki amaçlarımız da berraklaşmaya başlar. Kişisel gelişim, kendimizi ve hayata geliş amacımızı anlamaya yardımcı olur.

- Etkili iletişim kurabilme konusunda kişisel becerilerle ilgili farkındalığı geliştirmek için
- İş ve özel yaşamda karşılaşılan iletişim kaynaklı sorunları çözmek için
- İletişimi doğru yönetebilmek için kendi iç dünyamızı anlamak için
- İletişimin kendimizden başladığını ve iyi yönetilmesi gerektiğini kavramak için
- Yanlış iletişimden doğan çatışmayı önlemek için

KARİZMA ÖĞRETİSİ
Kişisel Marka İmajı ve Kişisel İletişim Yönetimi
Hakan URGANCI (TRT Spikeri/Yazar)
· ‘Konuşmasını Düzeltmeyen Talihini Sakatlar ‘ :Türkçe’de Sıklıkla Yapılan Yanlışlar
· ‘Ne Söylediğin Değil, Nasıl Söylediğin’ : Diksiyon Sanatı
· ‘Ne Olduğun Öyle Haykırıyor Ki Ne Söylediğini İşitemiyorum’ : Vücut Enstrümanını Doğru Kullanmak
· ‘Topluluk Önünde Ayakta Kalmak ‘ : Hitabet Sanatı
· ‘Yalancı yalancı’ : Yalanı Hissetme ve Baş etme Yöntemleri
· ‘Koçum Benim’ : Koçluk Teknikleri ile Soru Sorma ve Derin İletişim Kurma
· ‘Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor musun?’ : Öfkeni Kontrol etme ve Sorun Çıkarıcılarla Başetme

POTANSİYELİNDEN VAZGEÇME
Stres, Özgüven ve Hedef Yönetimi
Ozanser Uğurlu (Psikolog/Yazar/Yrd.Doç.Dr.)
Yaşam bir performanslar bütünüdür. Bireyin yaşam alanlarındaki performansı üzerinde; becerileri, hedefe karşı yaklaşımı, elde ettiği ödüller, sosyal çevresi ile ilişkileri ve psikolojik gücü belirleyici rol oynar. Performans, kişinin kendisinin yönetebileceği, müdahaleye açık, son derece etkin bir alandır. Yapabileceklerimize koyduğumuz içsel sınırlar yaşamsal hedeflerimizden uzaklaşmamıza yol açar. Neden ve nasıl vazgeçtiğimizi psikolojik açıdan yönetebilirsek performansımız üzerinde doğrudan kontrol sahibi olabilmemizin kapısını açar. Seminerin amacı katılımcılara; hedeflerine ulaşırken; motivasyon, kendine güven, stres yönetimi gibi alanlarda hangi psikolojik becerileri nasıl geliştireceklerini uygulamalı şekilde öğretmektir. Seminerin beklenen sonucu ise; katılımcıların daha enerjik, daha motive ve daha verimli bir yaşama kavuşmalarıdır.
Eğitmenler
BURAK TÖRÜN
(CNN Türk Haber Spikeri/Yaşam Koçu)

1972 yılında İstanbul'da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Eskişehir'de başladığı radyo programlarının ardından, 1996'da Kanal E'de haber spikerliğine adım attı. BRT, Star ve ATV'de görev yaptı.Haber spikerliğinin yanı sıra muhabirlik deneyimi de bulunan Törün, 2006 Aralık ayından bu yana CNN TÜRK'te haber spikerliği yapıyor.

Pek çok kuruluş tarafından 'Yılın haber spikeri' ödülü aldı, 2005 yılında da TJK'nın Basın Başarı Yarışması Ulusal Görüntülü Medya (televizyonlar) Haber Röportaj dalı birincisi oldu. Üniversite yıllarında tiyatro oyunculuğu ve müzik çalışmaları yaptı.

Haber spikerliği dışında mesleği ile ilgili eğitimler veriyor. Haber spikerliğinin saygınlığına gölge düşürmeyecek dublajlar ve özel gecelerde, açılışlarda, konserlerde sunuculuk da yapıyor.
Gerek haber spikerliği gerekse de gazetecilikten pek çok birincilik ödülleri var. En son Marmara Üniversitesi (2008) tarafından düzenlenen yarışmada 20 bin kişilik bir anket sonucu yılın ‘En İyi Haber Spikeri’ seçildi.

Yaklaşık 10 yıl radyoda müzik programı yaptığından dolayı 60’lar ve 70’lerden yaklaşık 5 bin albümü var. Dolayısıyla iş dışında iyi müziğin olduğu mekanlara takılıyor.

Besteleri olan Burak Törün'ün hobileri arasında gitar çalmak, yemek yaparak misafirlerine ikram etmek yer alıyor. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Törün, kitap ve film senaryosu yazmayı düşünüyor.

Evli ve bir çocuğu var.

-Altın Palmiye Yılın Erkek Haber Sunucusu-2014
-Dünya Gazeteciler Derneği Yılın En İyi Haber Spikeri-2014
-Mersin Zirvedekiler Geleneksel Başarı Ödülleri Yılın Haber Sunucusu-2013
-Evo's Angels&Kırmızı Türk Yılın En'leri En iyi Erkek Haber Spikeri-2013 (İnternette 100 Bini aşkın oyla)
-Evo's Angels&Kırmızı Türk Yılın En'leri En iyi Erkek Haber Spikeri-2012
-Marmara Üniversitesi Yılın En'leri/ En Başarılı Haber Spikeri-2007
-Türkiye Jokey Kulübü Basın Başarı Yarışması Ulusal Medya Tv Haber Röportaj Dalı Birincisi-2005 (Muhabir olarak-atv)
-Lions Kulübü Yılın En Başarılı Haber Spikeri-2003

DEFNE SARISOY
(Spiker/Sunucu)

Defne Sarısoy 1968 Ankara doğumludur. Okul yılları Ankara’da geçer. Çankaya İlkokulu’nun ardından TED Ankara Koleji’ne gider. Ankaralılık ve Kolejlilik ruhu, ilerleyen yıllarda da hiç eksilmez. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi D.T.C.F. İtalyan Dili ve Edebiyatı’nda yapar. Bu arada medyayla tanışır. Öğrencilik yıllarında Sabah Gazetesi’nin dergi grubunda başlayan medya serüveninin, onu yıllarca bir ekran yüzü haline getireceğinden o yıllarda henüz habersizdir.

STAR TV’DE BAŞLAYAN EKRAN DENEYİMİ
Özel televizyonların ilk kuruluş yıllarında 1993’te Star TV Ankara Bürosu’nda muhabirlikle başlayan ekran deneyimi, üç hafta gibi kısa bir süre sonra onu İstanbul’a getirir. Dizleri titreyerek çıktığı ilk canlı yayından sonra bu işi yapmaktan vazgeçecek gibi olsa da, 15 yıldan fazla bir süre her türlü canlı yayınla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Star TV’de iki yılı aşkın süre Yakın Takip, Kırmızı Koltuk gibi dönemin lokomotif programlarını hazırlayıp sunar, haber spikerliği yapar. Aldığı teklif üzerine Kanal D Ana Haber Spikerliği’ne geçer ve iki yıl bu görevi sürdürür.

EN GÜZEL SORUMLULUK: ANNELİK
Sonrasında bir süre medyadan uzak kalır. Londra’da Westminster Üniversitesi’nde kısa dönem Radyo-Televizyon Kursu’na katılır. Ama o dönemi, daha çok özel hayatındaki değişiklikler şekillendirir. Evlilik ve ardından 1998’de Tibet’in dünyaya gelişiyle tanıştığı annelik, hayatına yeni bir pencere açar.

10 YILLIK NTV DENEYİMİ VE FARKLI GÖREVLER
Medyayla bağlarını koparamayan Defne Sarısoy, Tibet’in doğumundan kısa bir süre sonra 1999’da NTV’de ekrana döner. Akşam Haberleri, Dünyaya Bakış, Güzel Pazar, Güzel Günler, Yaşasın Hayat, Hayatın Senin Elinde gibi programların hem editörlüğünü, hem sunuculuğunu yapar. Haber kuşaklarını sunar. Ayrıca Sağlık Bakanlığı, Kal-Der gibi kurumsal işbirlikleriyle hazırlanan programların da hem hazırlanması, hem sunumunda yer alır. Yılbaşı, bayram gibi özel canlı yayınlarda da sunuculuk görevi üstlenir. Haber Portalı NTV-MSNBC’de iki yıl boyunca internet gazeteciliği yapar, haftalık güncel röportajlar hazırlar.

EĞİTİMCİLİK DENEYİMİ
Televizyon ve medya birikimlerini üç yıl boyunca İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğrencileriyle paylaşır. “ Radyo-Televizyon Sunuculuğu” ve “Medyada Dilin Kullanımı” derslerini verir.

Defne Sarısoy, sunucu (master of ceremony) ve moderatör olarak çeşitli toplantı ve konferanslarda görev yapmakta ve bu konuda Celebrity Speakers Agency(CSA) ‘nin Türkiye portföyünde yer almaktadır.

“Beden Dili ve Etkili Konuşma” konusunda özel seminerler vermektedir. Son dönemde, pozitif yaşam düşüncesinin insan yaşamını şekillendiren iletişime katkılarına değinmekte ve “Hayatla İletişim” adını verdiği workshop’larda, katılımcılarla keyifli çalışmalar gerçekleştirmektedir.

GÖNÜLLÜ ELÇİ
Sosyal sorumluluk projeleri ,Defne Sarısoy’un yaşamında önemli görevler olarak yer tutar. Bu projeleri sadece ekrana taşımakla kalmaz, gönüllü elçiliğe de yüreğini koyar. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun Türkiye’de başlattığı “Bir Gençlik Hikayesi” kampanyasında, gençleri üreme sağlığı konusunda bilinçlendirmek üzere sözcülük yapar. UNFPA ile üreme sağlığı konusunda yapılan çalışmalara halen katılmaktadır.

Kardelenler Projesi’nin de üç yıldır gönüllü katılımcılarındandır.

Ayrıca AVON’un Meme Kanseri’ne Karşı Mücadele Kampanyası’nın da gönüllü elçileri arasındadır.

HOBİDEN İŞLETMECİLİĞE
Defne Sarısoy , bir mutfak sevdalısıdır. Hobi olarak başlayan yeni lezzetler yaratma merakını işletmeciliğe dönüştürmüş ve 2008 yılı Mayıs ayında açtığı kafeyle, büyük bir hayalini gerçekleştirmiştir. Annesi Filiz Hanım’la birlikte, adları ve emeklerini birleştirdikleri “FİDE”, Tarabya Koyu’nun farklı ve zevkli mekanlarından biri olarak misafirlerini ev ortamında ağırlamaktadır.

“POZİTİF YAŞAM GÖNÜLLÜSÜ”
Defne aslında bir “pozitif yaşam gönüllüsü”dür. Daha kaliteli bir yaşam için ruhsal, bedensel ve zihinsel iyilik halini, bir bütün olarak yakalamak gerektiğini düşünür ve kişisel gelişim programlarına önem verir. Bu konuda pek çok seminer, workshop ve bireysel çalışmaya katılır. Her insanın belli bir amaç doğrultusunda dünyaya geldiğine inanır ve bu amacı keşfetmek için ruhun derinliklerini keşfetmek gerektiğini düşünür. Bu nedenle ruhsal gelişim konularına büyük ilgi duyar.

KALİTELİ VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM
Aynı şekilde yaşamı deneyimlemek için bize bahşedilmiş olan bedenin ihtiyaçlarına duyarlıdır. Yürüyüş, yüzme, pilates, fitness ve kayak yapmayı sever. Sağlıklı beslenmeden yana olsa da, bazen hamur işleri ve tatlıya zaafı nedeniyle kilo yönetiminde zorluk yaşar.

Hayatın her anını anlamlandırmak gerektiğini düşünür; sosyal ortamlara girmeyi, keyifli yemekleri, arkadaşlarla geçirilen zamanları sever. Her insanın bir diğerine yaptığı katkıya inanır, sosyal ortamları öğrenme sürecinin önemli bir parçası olarak görür. Seyahatler de, yaşam öğretisinin çok daha zengin deneyimlendiği fırsatlardır. Farklı yerlerde değişik deneyimler, yeni tatlar ve keşifler onu hep heyecanlandırmıştır.

MÜZİK TUTKUNU
Defne için, hayatın her anında, arka fonda çalan bir müzik vardır, bazen sadece kendisi duyar. Müzik onun vazgeçilmezlerindendir. Farklı kültürlerin müziklerine ilgi duyar. Gayrettepe Çevre ve Kültür Korosu’nda amatör olarak şarkı söylemektedir. Aynı şekilde kitaplar da, içsel zenginliğinin bir parçasıdır. Daha çok kişisel gelişim ve çağımıza ve yakın çevreye dair tanıklıklar üzerine kitaplar okur. Boğa Burcu’nun en belirgin özelliklerinden, sanata ve estetiğe düşkünlüğü yakın çevresi tarafından iyi bilinir. Resme, şiire, müziğe, sinemaya, tiyatroya büyük ilgi duyar. Küçük yaşlarında piyano ve bale eğitimi almıştır.

FARKLI YÖNLERİYLE BİR KADIN
TV sunucusu, editör, kafe işletmecisi, öğretim görevlisi, anne, çalışan şehirli kadın, gönüllü elçi gibi sıfatlarla sürdürdüğü yaşam yolculuğunu şimdi yazılarıyla da zenginleştiren Defne, cumartesi günleri Yeniçağ Gazetesi’nde yaşama dair deneyimlerini ve fikirlerini okurlarıyla paylaşıyor.

Paylaşımın; başarıya giden yolda büyük rolü olduğuna inanıyor ve hiç bir başarının tek kişiyle gerçekleşmeyeceğini iddia ediyor. Paylaşımlarınızla ortaya çıkacak büyük enerji için, şimdiden hepinize kalpten kocaman bir teşekkürü borç biliyor.

HAKAN URGANCI
(TRT Spikeri/Yazar)

1970 yılında İzmir’de dünyaya geldi.
İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun oldu.
1994 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdi.Üniversitede öğrenim gördüğü yıllarda yaz aylarında turizmin birçok branşında pratik yaparken bir yandan da TRT İzmir Radyosu Başspikeri Günay Oğuz’dan diksiyon dersleri alıyordu…Mezuniyetinin ardından İzmir’in yerel TV istasyonu olan Kanal 1’de haber spikerliği yapmaya başladı.Kanal 1 ve Ege TV ‘de haber sundu.Bu yıllarda TRT İzmir Televizyonu’nun belgesel ve dizilerini seslendirdi.1998 yılında TRT’nin yurt çapında açtığı sınavları kazandı.TRT Spikerlik Kursunu başarıyla tamamlayıp TRT Ankara Televizyonu’na spiker kadrosuyla ataması yapıldı.Halen TRT spikeri olarak çalışmakta olan Urgancı’nın geçtiğimiz yıllar içinde sunduğu sayısız etkinlik dışında kalan programları arasında; Bir Kelime Bir İşlem, Şans Yıldızı, 7. Gün, Sayısal Gece, Pazardan Pazara, 23 Nisan Gala Programları, Universiade ve Kenan Doğulu’nun katıldığı 2007 Eurovision Şarkı Yarışması sayılabilir.
Kişisel gelişim alanında çalışmaları olan yazarın üniversitelerde verdiği seminerlere yüzlerce kişi katılmaktadır...
Urgancı’nın ‘Ben Kim, Konuşmak Kim?”, "Herkes İçin Karizma", "Hayat Seni Cümle İçinde Kullandı" isimli kişisel gelişim ve deneme türlerinde üç kitabı bulunmaktadır. Yazarın son kitabı olan "Ben Senin Bildiğin Kızlardanım" 2013 yılında Postiga Yayınevi'nden çıkmıştır.
Hakan Urgancı, halen Yeni Asır Gazetesi köşe yazarıdır.

OZANSER UĞURLU
(Psikolog/Yazar/Yrd.Doç.Dr.)

1975 yılında Turhal’da doğdu. ODTÜ Psikoloji bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı.Lie to Me dizisinin yaratıcısı Paul Ekman' ın öğrencisi olarak, Paul Ekman'dan Sertifikalı Micro Beden Dili Uzmanı oldu. Gençlerbirliği, Manisaspor ve Türkiye Futbol Federasyonu’nda Psikolog olarak çalıştı. Radikal gazetesinde yayınlanan ilk yazılarının ardından çeşitli dergilerde, Sabah ve Star gazetelerinde köşe yazıları yazdı, okur sorularını yanıtladı. Radyo Odtü’de ve TRT Ankara Radyosu’nda programlar yaptı.Bir çok TV programına konuk ve danışman olarak katıldı. Yayınlanmış kitapları ve bilimsel makaleleri vardır. Kurucusu olduğu “Mutluluk Enstitüsü” ile birlikte hayata meydan okumak isteyen; tutku, anlam ve doyumla yoğurulmuş bir hayat için bireylere yol göstermeye devam etmektedir. Halen İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezin’de bireylere ve kurumlara performans danışmanlığı yapmaktadır.
Sertifikalar
- Katılımcılara Eğitim Sonunda 4 Adet Eğitim(Başarı) Sertifikası verilecektir.
- Sertifikalar İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanacaktır
- Her belgenin size özel sertifika no/ onay, imza ve soğuk damgası bulunacaktır.
- Sertifikalarınz Yıpranma/ kayıp ve revizyon gibi durumlarda ücretsiz olarak yenilecektir.
Yer/Ulaşım
Yer: Tepekule Kongre Merkezi
Adres: Anadolu Cad. No:40 Bayraklı / İZMİR
Salon: Anadolu Salonu

Salon; akustik, görüntü, ışık, sahne mekaniği ve projeksiyon sistemleri açısından çok amaçlı profesyonel ekipmanlar ile donatılmıştır. Konferans, tiyatro, sahne sanatları, elektronik destekli ve akustik konser ve gösterilere uygun olarak tasarlanmıştır. Alt salon 555, balkon bölümü ise 177 kişi toplamda 732 kişi kapasitelidir.

ulasim-tepekule
[layerslider id="40"]

Ön Başvuru Formunu Gönder Yerini Ayırt!

[contact-form-7 404 "Not Found"]