Bize Ulaşın: 0850 532 52 12
[layerslider id='11']
IZM-MART2017-WEBBANNER

Kişisel Gelişim Zirvesi / 5 Mart 2017

Eğitimler
- YEKTA KOPAN (Yazar/TV Programcısı)
"Hepimiz Yaratıcı Mıyız?"
Yaratıcılık'ta Sanat, İlham ve Gizem İlişkisi

- OZANSER UĞURLU (Yar. Doç. Dr./Psikolog/Yazar/Eğitmen/TEDx Konuşmacısı)
"Mikro Beden Dili"
Profesyonel ve Sosyal Hayatta İnsan Okuma

- GÜVEN İSLAMOĞLU (TV Programı Yapımcısı/Yönetmen)
"Sürdürülebilir Farkındalık"
Bugünden Geleceğe, Farkındalığı Geliştirebilmek için Keşfetmek

- VAROL YAŞAROĞLU (Karikatürist/İlustratör/Grafi2000 Kurucusu)
"Hayal Kurmak & Ar-Ge"
Hayalleri Gerçeğe Dönüştürmede Yol Arkadaşları

4 PROFESYONEL EĞİTİM, 4 EĞİTİM SERTİFİKASI

  • Kontenjan Sınırlıdır!

Detaylar
KAYIT SİSTEMİ:
- Ön Başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
- Yapılan başvurulara sıralamaya göre geri dönülmektedir.
- Yoğun talep nedeniyle yaptığınız başvurudan itibaren bir kaç gün içinde geri dönüş yapılabilir.
- Ön başvuru yapmak eğitime katılabilmenizi garanti etmez.
- Ön başvurudan sonra size gösterilen ödeme yöntemleri ile ödemenizi yaptığınız takdirde kaydınız kesinleşir ve kontenjan dahilinde olursunuz.

Tarih: 5 MART 2017
Yer: Tepekule Kongre Merkezi / Bayraklı - İZMİR

Kayıt Başlangıç: 10:15
Eğitim Saatleri: 11:00 - 18:00
Katılım Ücreti: 60 TL

*Kredi kartı ile ödeme biletix üzerinden yapılmaktadır. Taksitlendirmelerde biletix taksit koşulları geçerlidir
*Kontenjan Sınırlıdır
*Eğitime Herkes Katılabilir
*Sertifikalar için eğitime katılım zorunludur
İçerik
"Hepimiz Yaratıcı Mıyız?"
Yaratıcılık'ta Sanat, İlham ve Gizem İlişkisi
- YEKTA KOPAN (Yazar/TV Programcısı)


- Sanat üretimi ve yaratıcılığın kaynakları arasındaki ilişki çözümlenebilir, tanımlanabilir ve paylaşılabilir mi?
- Yaratıcılıkların arkasında büyük bir gizem mi saklı?
- Yoksa bütün üretimlerin arkasında "ilham" mı var?
- Sadece sanatçılar mı yaratıcıdır yoksa hepimiz günlük hayatımızda yaratıcı davrana bilir miyiz?


MİKRO BEDEN DİLİ
- Profesyonel ve Sosyal Hayatta İnsan Okuma

- OZANSER UĞURLU (Psikolog/Yazar/Yrd.Doç.Dr.)

İletişim, sosyal varlıklar olan biz insanlar için bilgi aktarımına duyulan ihtiyaç ile başlayan ve insanı insan yapan önemli bir araçtır. İlk bakışta kontrolümüz altında tuttuğumuz, işaret ve kelimelerle sınırlandırdığımız bir beceri gibi gözükmekle birlikte aslında iletişim sınırsız ve sonsuz ihtimallere açık bir olgudur. Bu nedenle de İş’te Aşk’ta ve Hayatın her alanında kişisel ilişkilerimizi, performansımızı ve elde edeceğimiz sonuçları doğrudan etkileyebilen önemli bir konudur.

Yapılan bilimsel çalışmalar istesek de istemesek de beden dilimizle dış dünyaya bilgi aktarımında bulunduğumuzu gösteriyor. Mikro beden dili üzerine yapılan çalışmalar sayesinde sadece 40 milisaniye civarında gözüken beden işaretleri üzerine odaklanmak, bunların ne ifade ettiğini anlamak ve bu sayede iletişim içerisindeki bilgi akışına dair analizler yapmak mümkündür.

"Sürdürülebilir Farkındalık"
Bugünden Geleceğe, Farkındalığı Geliştirebilmek için Keşfetmek
- GÜVEN İSLAMOĞLU (TV Programı Yapımcısı/Yönetmen)

- Dünya nereye gidiyor?

- Biz bunun neresindeyiz?

- Bugün geleceği oluşturur

- Tüketim alışkanlıklarımız

- Farkındalığı geliştirebilmek için keşfetmek


- Sürdürülebilirlik:Daimi Olma Yeteneği

"Hayal Kurmak & Hikaye Anlatıcılığı"
Hayalleri Gerçeğe Dönüştürmede Yol Arkadaşları
- VAROL YAŞAROĞLU (Karikatürist/İlustratör/Grafi2000 Kurucusu)

- Kurduğumuz hayallerin sınırı
- ÇOCUKLUK KAHRAMANLARI: Hayalleri gerçeğe dönüştürmede yol arkadaşları.
- YARAMAZLIK YAPMAK: AR-GE’nin doğuşu.
- Hayalleri gerçeğe dönüştürmede “VE” ve “AMA” sözcüklerinin önemi.
- GRAFI2000 ŞIRKETInin, “TEKNOLOJI” ile “MIZAH” dünyasını birleştirerek, hayal ettiği projelerini gerçeğe dönüştürmesi.
- SOSYAL MEDYA kullanımı ve önemi
Eğitmenler
- YEKTA KOPAN
(Yazar/TV Programcısı)

1968’de doğdu. Öğrenim hayatı Ankara’da geçti. Televizyon ve radyolarda seslendirme yapmaya çocukluk yıllarında başladı. Aynı yıllarda çocuk programlarında sunuculuk ve oyunculuk da yaptı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

80li yıllardan başlayarak öyküleri, şiirleri, deneme ve eleştiri yazıları çeşitli dergilerde yayınlandı. Özellikle Hayalet Gemi dergisindeki çalışmalarıyla tanındı. İlk kitabı Fildişi Karası 2000 yılında okurla buluştu. Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri adlı kitabı 2002 Sait Faik Hikâye Armağanı’na, Karbon Kopya adlı kitabı 2007 Dünya Kitap Yılın Telif Kitabı Ödülü’ne, Bir de Baktım Yoksun adlı kitabı da 2010 Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne ve 2010 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü değer bulundu. 2006 yılında İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali bünyesinde Tiyatro DOT tarafından sahnelenen ve bir Bülent Erkmen projesi olan İki Kişilik Bir Oyun’un metnini yazdı. Oyun Almanya, İtalya ve Hollanda’da sahnelendi. Şilili ressam Alex Pelayo tarafından resimlenen çocuk kitabı Burun 2009’da yayımlandı. Kitapları çeşitli dillere çevrildi. 2013 yılında Aile Çay Bahçesi adlı roman ve 2014’te İki Şiirin Arasında isimli öykü kitabını yazdı. Ayrıca yine 2014 yılında Türk öyküsü üstüne bir sözlük çalışması olan İpekli Mendil’in editörlüğünü yaptı.

2000’li yılların başlarından itibaren NTV’de yayınlanan günlük kültür sanat bülteni Gece Gündüz’ün sunuculuğunu yaptı. 2013 yılında bu programdan ayrılarak ArtıBir TV’de yapımcılığını da gerçekleştirdiği Cumartesi adlı kültür sanat programını hazırladı. Aynı dönemde Radikal gazetesinde düzenli olarak yazan Kopan, bir yandan da YapımLab bünyesinde Yaratıcı Yazarlık dersleri verdi.

2015’te ilk cildi yayınlanan kültür sanat yıllığı Can Almanak’ı projelendiren ve son kitabı Sakın Oraya Gitme 2016’da raflara çıkan Yekta Kopan, halen bir YouTube platformunda Yekta Kopan’la Noktalı Virgül adlı kütür sanat programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yürütüyor.

- OZANSER UĞURLU
(Psikolog/Yazar/Yrd.Doç.Dr./TEDx Konuşmacısı)

Üç kelime seçseydim beni anlatan; samimi, kışkırtıcı, gerçekçi olurdu kelimelerim...

1975 yılında dünyaya geldim. Adımı koyarken babam işaretlemiş daha baştan beni, adımın anlamı hakkında uyandırdığı merak insanlarla ilişki kurmanın inceliklerini çok küçük yaşta öğretmeye başladı bana. Kısacası insanları bana doğru çeken enerji benimle birlikte hep büyüdü ve gelişti. Ve bu enerjiyi kullanarak sınırları sürekli zorladım, Maliye Meslek Lisesi’ne gidip, İktisat okumaya başlayıp, sonunda ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun oldum. Üstüne Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora yaptım.

Ben performans psikolojisi alanında uygulamalı çalışmalar yapan bir psikoloğum. Bu alanda Türkiye’de pek çok ilke imza attım. Teknik Direktör Ersun Yanal ile birlikte yeşil sahalara boynumdaki akreditasyon kartında ‘Psikolog’ yazarak çıkarken ülkemin futbol tarihine bir katkım olduğundan habersizdim. Profesyonel pek çok sporcu ile çalıştım, sonrasında spor psikolojisi alanındaki deneyimlerimi iş dünyasına aktarmaya başladım.

University of California Davis’de geçirdiğim bir yılın ardından Pozitif Psikoloji literatürüne katkı sağlamak adına Mutluluk Enstitüsü’nü kurdum. Türkiye’ye döndüğümde üniversitelerde Psikoloji bölümü kurdum ve yönettim. Sosyal Psikoloji literatürene katkı sağlamak adına bilimsel makaleler yayınladım, kitaplar yazdım, gazete ve dergilerde psikolojinin daha anlaşılır hale gelmesi için köşeler hazırladım, yıllardır Radyo Odtü’de program yapıyorum ve her bulduğum fırsatta ürettiklerim ile insanlara ulaşmaya çalışıyorum.

Uzun yıllardır anlattıklarım ile sahnelerdeyim. Çok sayıda kamu kurumu, özel şirket, sivil toplum örgütü ve üniversite için sahneye çıktım ve binlerce insana İş’te, Aşk’ta ve Hayat’ta nasıl mutlu olacaklarını, enerjilerini nasıl yöneteceklerini ve performanslarını nasıl üst düzeye taşıyacaklarını anlattım. İşimi aşkla seviyorum, sahnede olmaya bayılıyorum, hayat sadece benim için değil herkes için harika olsun istiyorum ve hayata meydan okumak isteyen; tutku, anlam ve doyumla yoğurulmuş bir hayat için bireylere yol göstermeye devam ediyorum...

- GÜVEN İSLAMOĞLU
(TV Programı Yapımcısı/Yönetmen)

Belgeseller ve TV programları hazırlıyor, insanlara doğayla barışık bir yaşamın mümkün olduğunu anlatıyor. Doğal ve kültürel miraslar konusunda farkındalık yaratıyor.

Güven İslamoğlu, hazırlayıp sunduğu TV programlarıyla dünyanın ve Türkiye'nin çevre gündemini izleyici ile buluşturuyor. Amacı kitleleri doğa ile barışık yaşamaya teşvik etmek. “Var olduğunu bilmediğimiz bir şeyi korumayız” diyen İslamoğlu, nasıl bir ülkede yaşadığımıza, arkeolojik, tarihi ve kültürel miraslarımıza vurgu yapmak için deyim yerindeyse Türkiye’yi karış karış geziyor.

Uzun yıllara dayanan TRT ve çeşitli gazete deneyiminden sonra CNN TÜRK’ün kuruluş çalışmalarında aktif görev aldı. Ecevit, Kıbrıs, Yaralı Balina ve Ağrı’ya By-Pass belgesellerine imza attı. CNN TÜRK bayrağını Ağrı Dağı’nın zirvesine dikti. Türkiye’de ilk defa 4200 metreden canlı yayın yaptı. Türkiye’nin gündemine damgasını vurmuş birçok olayda etkin görev aldı. Halen CNN TÜRK Haber Merkezi’nde “senior reporter” olarak görevine devam ediyor. “Her Yerde Bir Haber Var” programıyla birçok ödül alan İslamoğlu halen “Yeşil Doğa” programını hazırlayıp sunuyor.

İslamoğlu sıcak haber bölgelerinde başarılı bir gazetecilik kariyeri sürdürdü, çevre ve haber programlarında aktif görev aldı. İslamoğlu’nun aldığı ödüller arasında Çağdaş Gazeteciler Derneği “En İyi Belgesel Ödülü”, İstanbul Çevre Konseyi Federasyonu “Çevre Ödülü”, ÇEVKO “Doğaya Saygı Ödülü”, Avrupa’nın Çevre Nobeli olarak görülen “EUROSOLAR Güneş Ödülü” – Berlin, Medya Etik Konseyi “Tv Belgesel Etik Ödülü” yer alıyor.

Özel hayatında da doğa ile barışık yaşayan İslamoğlu, amatör olarak marangozlukla uğraşıyor, aktif olarak trekking, bisiklet ve katamaran sporları yapıyor.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın – Yayın Bölümünden mezunu olan Güven İslamoğlu, 1989 – 1991 yılları arasında TRT Ankara Televizyonu “Gün Başlıyor” ve “Akşama Doğru” programlarında yönetmen olarak çalıştı.

1992 yılında HBB’nin kuruluşunda yer aldı. Özel Haber Dairesi’nde yapımcı yönetmen olarak görev yaptı. “Anten” ve “Yüksek Tansiyon” programlarının sorumluluğunu üslendi. 1993 -1994 yılları arasında Hürriyet Production’da yönetmen olarak çalıştı. “Arena” ve “Prizma” programlarının yönetmenliğini yaptı.

1995 yılında kamera arkasını bırakarak ekran önüne geçmeye karar verdi ve Show Tv Haber Merkezi’ne geçti. Özel haberler yaptı. 1997 yılında Star Haber Merkezi’ne transfer oldu. Özel haberlerin yanı sıra Executive Producer olarak da görev yaptı. 1999 yılında CNNTÜRK’e geçti ve kuruluşunda yer aldı.

- VAROL YAŞAROĞLU
(Karikatürist/İlustratör/Grafi2000 Kurucusu)

Varol Yaşaroğlu, “Kendi yarattığımız hayal dünyasında her şeyi değiştirmek mümkün” söylemini yaşam felsefesi kabul ediyor. “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” Grafi2000 Prodüksiyon, Yaşaroğlu’nun göz bebeği…


 Mizah, karikatür ve animasyonu harmanlayarak sunan Varol Yaşaroğlu, Türkiye’nin büyükler için yapılan ilk çizgi dizisi Fırıldak Ailesi’nin yapımcısı ve yaratıcısı, Koca Kafalar’ın yaratıcısı ve Grafi2000 Prodüksiyon′un kurucusu. “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” kreatif uygulamaları ile özelikle TV, internet, mobil ortamlarında, yazılı ve görsel mecralar için projeler üreten Grafi2000 Prodüksiyon Türkiye’de ses getirecek yeni orjinal projeler geliştiriyor. Son projesi youtube.com/grafi2000 ile kendi özel eğlence kanalını da oluşturmuş durumda. Yaşaroğlu; karikatür, illüstrasyon ve animasyon çalışmalarının hepsini ekibiyle birlikte kağıt kaleme hiç dokunmadan bilgisayar ortamında oluşturuyor ve onları çalıştıkları yerlere yine bilgisayar ortamından gönderiyor. Yaşaroğlu, “Kendi yarattığımız hayal dünyasında her şeyi değiştirmek mümkün” diyor.


 İlk Türk flash animasyon reklamı


Yaşaroğlu, şimdiye dek "Grafi2000.com - İnternet sitesi", "Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni - TV Programı", "Öyle Bir Geçer Zaman Ki - TV Dizisi”, “Fırıldak Ailesi" gibi birçok projeye imza attı. Kanal D’de yayınlanan “Bilgisayar dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” özgün formatlı “Grafi2000 Comedy” TV programı, Özel Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği tarafından, 2004 yılının “En İyi Eğlence Programı” seçildi. Yaşaroğlu ve Grafi2000 ekibi başarılarına reklam uygulamalarını da ekledi ve internetteki ilk Türk flash animasyon reklamı olan “Delete-Extra”yı hazırladı.


 Beş kişiyle birlikte kurduğu “MR. VEB” adlı yaratım grubunda mizah ve reklam yazarlığı yaptı. Tek Pota, Televizyon Çocuğu, Çılgın Bediş, Laf Lafı Açıyor, Alkışlar, D-Lüks, Rifle ve Wendy's Beyaz Show, Çarkı Felek, Dinamit T.V. programlarının metin yazarlığı, Şen Makas adlı tiyatro oyununun uyarlaması, Beyaz’ın “Ben Bir Küçük Cezveyim Köşe Bucak Gezmeyim” stand-up gösterilerinin ve Mehmet Ali Erbil’in Maksim Gazinosu’ndaki stand-up gösterilerinin metin yazarlığı ve daha pek çokları bu işler arasında sayılabilir.


Zamanının büyük bir kısmını kurduğu Grafi2000 İnternet ve Mizah Dergisi’ni geliştirmeye ayıran Yaşaroğlu çizgileriyle kurumsal firmaların sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. Çeşitli üniversitelerde bilgisayar-internet ve mizah üzerine seminerler verirken, “Ekonomist” ve “Capital” dergilerinin karikatüristliğini ve illüstratörlüğünü yapmaya devam ediyor.

Varol Yaşaroğlu kimdir?


1968 yılının Mart ayında İzmir'de doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdi. İTÜ İnşaat Mühendisliği'nden 1989 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi  İktisat Fakültesi Para Banka Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Uluslararası Nasreddin Hoca ve Yunus Nadi Karikatür Yarışmaları’nın da bulunduğu 25’e yakın karikatür yarışmasından ödül aldı. 1990 yılında Güneş Gazetesi’nde karikatürist olarak çalıştı. Sonraki yıllarda “Plastip Show” adlı TV  dizisinin yazarlığını VEB olarak) ve görsel yönetmenliğini dizi devam ettiği sürece sürdürdü. 1998 yılında Milliyet Gazetesi’nin “İş ve İnsan Kaynakları” ekinde “Teşvik” adlı bant tipini yarattı. TRT 2'de "Kariyer Dünyası" adlı programa uzun süre "Teşvik"in animasyon maceralarıyla konuk oldu. Kültür Koleji  ve Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ, Marmara, Yeditepe Üniversiteleri’nde  “bilgisayar-internet ve mizah” üzerine seminerler verdi. Uzun yıllar "Ekonomist" ve "Capital" dergilerinin karikatüristliğini ve illüstratörlüğünü  yaptı. Kurucusu ve sahibi olduğu Grafi2000 Prodüksiyon, değişik reklam uygulamaları ile de başarı kazandı.


 
Yer/Ulaşım
Yer: TEPEKULE KONGRE MERKEZİ
Adres: Anadolu Cad. No:40 Bayraklı / İZMİR
Salon: Anadolu Salonu

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM İÇİN BELEDİYE OTOBÜSLERİ
140 Örnekköy - Halkapınar Metro 2
147 Postacı - Halkapınar Metro 2
148 Onur Mah. - Halkapınar Metro 2
78 Yamanlar - Halkapınar Metro 2
İZBAN Salhane durağı

Geçmiş Zirvelerden Videolar


Fatih Portakal ile Kişisel Gelişim Zirvesi


İletişim Zirvesi


Kişisel Gelişim Zirvesi